تاریخ : شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۰
نویسنده : مرتضی

مجتمع تجاری اداری باران

موقعیت مکانی پروژه:

مجتمع تجاری- اداری باران در خیابان شریعتی و مابین خیابان میرداماد و اتوبان همت، نبش خیابان دشتستان سوم واقع شده است. دسترسی آسان از طریق بزرگراههای شهید همت، آیت الله مدرس، رسالت و صیاد شیرازی، این مجتمع را بلحاظ دسترسی، در موقعیتی ممتاز قرار داده است.

Normal 0 false false false EN-GB X-NONE AR-SA

مشخصات عمومی:

مجتمع تجاری-اداری باران در زمینی به مساحت 12/229 مترمربع با زیربنای 156/179 مترمربع در 31 طبقه مشتمل بر 211 واحد تجاری (طبقات زیرهمکف تا هفتم) ، 214 واحد اداری (طبقات هشتم تا بیست و سوم) و 3000 پارکینگمی باشد، این مجتمع با هدف ایجاد محیطی ایده آل برای کسب و کار، فضایی مناسب برای دفاتر اداری، محلی جهت امکان خرید کالا و گذران اوقات فراغت، مطابق با استانداردهای جهانی در حال احداث می باشد


دو برادر،فضایی اداری با حال و هوای مسکونی

ساختمان اداری "دو برادر، دو دفتر کار" در منطقه زعفرانیه تهران احداث شده است. این ساختمان توسط گروه طراحی ارش اجرا شده است. معماران این پروژه عبارتند از رامبد ایلخانی، پانته آ اسلامی، نشید بنیان و علیرضا شرافتی. این پروژه در زمینی به مساحت 100 مترمربع و با زیر بنای کل 510 مترمربع احداث شده است. تاریخ شروع پروژه سال 2007 و تاریخ اتمام پروژه سال 2010 میلادی است.

کارفرمایان این پروژه همانطور که از اسمش پیداست، دو برادر هستند که یکی مهندس عمران و دیگری زمین شناس است و اساس کار پروژه از همی جا نشأت میگیرد، طراحی دو دفتر در یک ساختمان و با طرح های کاملا متفاوت. برادر زمین شناس پیشنهاد داد که دفتر کار او با توجه به وجود نقشه های بسیار بزرگ معدن و همچنین با الگوبرداری از توپوگرافی معدن طراحی شود و برادر دیگر، پیشنهاد دفتر کاری با قابلیت قرارگیری یک میز بزرگ و پارتیشن بندی فضا را ارائه داد.


آبشار تهران سفیدپوش شدخوشا به حال آن شهری که خیابان ها ساختمان ها را مهندسی کنند و بدا به حال آن شهری که خانه ها خیابان ها را مهندسی کنند.